Василь Андрійович Симоненко народився 8 сiчня 1935 року в поселенні Біївці Лубенського району на
Полтавщині в сім'ї колгоспників.
Ріс напівсиротою при живому батькові.
«В мене була лише мати,
Та
був іще сивий дід, -
Нікому
не мовив «тату»
І
вірив, що так і слід.
Був
певен, що батько лишній,
Крикливий,
немов сусід,
Коли
заставав на вишні,
На
мене кричав, аж блід…»
Батько прийшов до сина уже в Черкаси, коли про Василя заговорили як про чесного та принципового журналіста і поета. Батько переночував у Василевій хаті одну ніч, а на ранок син сказав: «Будемо, батьку, прощатися, ти дуже пізно прийшов».
Протягом 1942 - 1952 pp. майбутнiй поет навчався в школi: 4 класи у Бiïвцях (1942 – 1946 рр.), решта - у сусiднiх селах Єнькiвцях (1946 – 1947 рр.) i Тарандинцях (1947 – 1952 рр.).
«...я ходив тоді в восьмий клас.
Дев'ять кілометрів було до школи. Як на мої чотирнадцять років, то це не так вже
й мало. Та це ж тільки в один кінець дороги!..» («Дума про діда»).
Учителі розповідали, що одного дня в якусь несусвітню завію, коли й тарандинські школярі не прийшли до школи, Василь прийшов, всунувся в коридор обмерзлою кучугурою снігу. Уроки готував дорогою зі школи. За 9 кілометрів вивчав все, що треба, чому навіть дід Федір не дуже довіряв і часом авторитетно садовив рухливого внука до столу.

медаллю) вчився на факультеті журналістики Київського університету. Працював у редакціях газет «Молодь Черкащини», «Черкаська правда», власним кореспондентом «Робітничої газети». Проте змістом і сенсом його життя була поезія і тільки поезія.
Любов до Батьківщини - чи не найвищий акорд у всій поезії Василя Симоненка. «Тиша і грім» (1962) та казка «Цар Плаксій та Лоскотон» (1963) - єдині книги, що вийшли друком за життя поета. Радянська цензура ганебно спотворювала окремі поезії Василя Симоненка, а десять з них взагалі були заборонені в Україні. Навіть передчасна смерть поета 14 грудня 1963 року довгий час була загадкою.

Запитання. Якого року Василь Симоненко став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка?
Підказки для пошуку
Додатки:
Відеобіографія письменника